Vytisknout
Kategorie: Uncategorised
Zobrazení: 11633

Hudební sál

Velký a pěkně zdobený hudební sál v současné době slouží pro pořádání různých společenských akcí, především díky dobré akustice pro pořádání koncertů nebo různých komponovaných programů. V současné době v tomto prostoru hostíme ročně 4-5 koncertů nebo jiných programů. 

V minulosti tento sál sloužil také jako refektář (jídelna pro řeholníky). V době, kdy klášter byl obsazen vojáky, sloužil tento krásný sál jako skladiště velkých stanů pro polní nemocnice. 

 

Prelatura, klenotnice

Prelatura dříve sloužila jako opatské a reprezentační pokoje. Zde opat bydlel a přijímal návštěvy, které přijížděli do kláštera dnes méně používaným vjezdem z ulice Staroříšská. Těchto prostor využili vojáci a policisté Státní bezpečnosti při zatýkání v roce 1950, kdy v těchto prostorách ukryli zbraně a peníze, které měl opat údajně využívat pro protistátní činnost. 

Po návratu bratří do kláštera v roce 1991 už se opat do těchto prostor nevrátil a z těchto místností se staly reprezentační pokoje kláštera, které složí jako obrazárna, kde je vystaven pouhý zlomek obrazů Kanonie. Dále prostory slouží jako výstava připomínající dřívější způsoby opatů a bratří v klášteře. Z jedné místnosti je vytvořena "klenotnice", kde jsou vystaveny různé předměty nejen liturgického využití napříč různými obdobími a ze všech farností spravovaných Kanonií.

 

Prohlídky, koncerty

Prohlídky s výkladem je možné absolvovat v pravidelných časech v období letních prázdnin, nebo při objednání předem. Více informací zde.

Hudební sál je možné využít pro pořádání koncertů nebo jiných komponovaných programů. V případě zájmu nás kontaktujte prostřednictvím uvedených kontaktů.