Print
Category: Aktuálně z kanonie
Hits: 2266

Od 1. července 2020 začíná v našem klášteře nová turistická sezóna. Symbolicky jsme ji odstartovali při dvou vernisážích, které se uskutečnili v posledním červnovém týdnu. V tomto roce je zde mnoho změn a proto si Vás dovolujeme o průběhu prohlídek o letošních prázdninách informovat.

 

Časy prohlídek

Prohlídky i nadále budou každý den v časech: 9.00, 10.30, 13.30, 15.30 a to i v pondělí. V neděli dopoledne se konají bohoslužby, proto provádíme jen v odpoledních časech (13.30 a 15.30). 

V jiných časech nebo větší skupinu můžeme provést pouze po předchozí domluvě (alespoň 24 hodin předem) na uvedených kontaktech

 

Nové expozice

Otevřeli jsme pro vás nové expozice a budeme rádi, když je navštívíte:

 

Výstava Knihovna telčské jezuitské koleje

V rámci projektu "Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši" se v našem klášteře koná do 4. října 2020 výstava k části knihovního fondu, který byl pořízen nákupem z jezuitské koleje v Telči po jejím zrušení roku 1773. Tuto výstavu je možné shlédnout v rámci prohlídkové trasy C. O prázdninách proběhnou i speciální "komentované prohlídky" této výstavy přímo s autorkami výstavy. O termínech vás budeme informovat.

 

Vstupné

 

trasa A

kostel, kaple sv. Anny

trasa B

knihovna, výstavní sály

trasa C

hudební sál, prelatura, 
klenotnice, obrazárna

všechny trasy
základní vstupné 60,- Kč 60,- Kč 80,- Kč 160,- Kč
zlevněné vstupné
studenti, důchodci, ZTP
40,- Kč 40,- Kč 60,- Kč 100,- Kč

rodinné vstupné
2 dospělí, max. 3 děti

      350,- Kč

Platba za vstupné je možná pouze v hotovosti.


Pořizování fotografií

Fotografie je možné pořizovat pouze po zaplacení poplatku 50,- Kč. Nevytvářejte žádné jiné audiovizuální záznamy i v rámci zachování nařízení GDPR. Nevytvářejte fotografie bez předchozího zaplacení nebo domluvy s průvodcem. 

Fotografie se mohou pouze pořizovat bez použití blesku (mohlo by tak dojít k nechtěnému spuštění zabezpečovacího zařízení)

Je zakázáno pořizovat fotografie na celé prohlídkové trase C a v expozici archeologických a antropologických výzkumů. 

 

Bezbariérový přístup

Návštěvníci s omezením pohybu se dostanou na všechny prohlídkové trasy (kromě kaple sv. Anny, kam vede více schodů). Do kostela přes bezbariérovou rampu, na prohlídkové trasy B a C pomocí schodišťového křesla. S překonáním malých schodů, prahů, se nebojte oslovit o pomoc průvodce.

 

Hygienická opatření (v rámci výskytu nemoci COVID-19)

Upozorňujeme všechny návštěvníky, že v rámci prohlídek jsou povinni dodržovat všechny pokyny průvodce a to včetně hygienických opatření. Vzhledem k postupnému uvolňování díky dobré epidemiologické situaci není v současné chvíli nutné nosit ani ve vnitřních prostorech roušku. Při zhoršení situace si vyhrazujeme právo tato opatření změnit. V takovém případě budou návštěvníci dopředu informováni.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

bratři premonstráti